• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

בשר חלק

לא נעים כ"כ.. יתכן וזה פגיעה בבטן הרכה של משתתפי הפורום.
לא מחייב שבכל מקום אבל לפחות מקום אחד אני יודע שכך נוהגים וסומכים על משגיח הרבנות וכבר אמרתי מילתי בנושא לעיל

לא נעים כ"כ.. יתכן וזה פגיעה בבטן הרכה של משתתפי הפורום.
לא מחייב שבכל מקום אבל לפחות מקום אחד אני יודע שכך נוהגים וסומכים על משגיח הרבנות וכבר אמרתי מילתי בנושא לעיל
איני יודע היכן כתבת על זה, תביא קישור.
כמובן שיש הכשרים רבים שסומכים לפעמים על המשגיח, כשרואים שהוא יר"ש.
אבל הכשר שלא בודקים כלום, ורק נותנים תעודות, זה לא שמענו.
ואני כשלעצמי איני אוכל בכל מסעדה גם אם היא בהכשר מהודר כב"י ומחפוד, ומשתדל לבדוק מה המצב במסעדה הספציפית שאני אוכל.

המדובר במפעל שטראוס של הסלטים בכרמיאל. בפסח הבד"ץ שנותן הכשרות סומך על המשגיח של הרבנות (שהוא באמת ירא"ש אני מכירו אישית)

ובנושא הזה הבאתי שאם מדובר בהשגחה טובה, אין בעיה.

הבעיה בחת״ס פ״ת הנ״ל, הוא שאין שום קשר מטעמם.
ואם אני צורך אחד מהמוצרים שיש עליהם את ההכשר הזה, זה יהיה כי אני אסמוך יותר על השגחת הרבנות מאשר ההשגחה שלהם. (לא מוצרי דג או בשר זה בטוח. אלא מוצרים שאפשר לרוב לסמוך לכתחילה על הרבנות, ולא כאלו שיש בהם בעיות.)

ראשית, לא התכוונתי להפוך את הדיון פה לעניין זה. רק הבאתי את כשרות חת"ס כדוגמה לכך שאם אני אומר שאפשר לאכול כשרות אחת, זה לא אומר שא"א לאכול כשרות אחרת (פחות/יותר טובה).
שנית, אני חושב שהדיון הנ"ל היה ראוי להתנהל כאן, אחר ששם דיברנו והבאנו לדיון את סוגי הכשרויות.
דבר שלישי, המחלוקת ידועה שנים רבות בקרב הציבור (עכ"פ ע"פ שמועות) מה יותר טוב, חת"ס ב"ב או פ"ת, זה טוען כך וזה טוען כך וכל אחד אוחז בדעתו בנחרצות, שרק את זה מותר לאכול וח"ו לא את השני...
אני מילדותי התרגלתי שחת"ס ב"ב יותר טוב מפ"ת, וכמדומני שכך ראיתי רבים שנוהגים גם אחר שבדקו. מ"מ הדבר יוכרע רק אחרי שיהיו ראיות ברורות ודברים ברורים מה קורה בכל כשרות, ועד אז אין כ"כ נפק"מ, מכיון שמרן הראש"ל אומר על הרבה דברים שאפשר לאכול בכל כשרות שיהיו ואפי' רבנות, וק"ו אם חתום בחותמת חת"ס ב"ב/פ"ת, ובוודאי לא גריעא מרבנות.

ראשית, לא התכוונתי להפוך את הדיון פה לעניין זה. רק הבאתי את כשרות חת"ס כדוגמה לכך שאם אני אומר שאפשר לאכול כשרות אחת, זה לא אומר שא"א לאכול כשרות אחרת (פחות/יותר טובה).
שנית, אני חושב שהדיון הנ"ל היה ראוי להתנהל כאן, אחר ששם דיברנו והבאנו לדיון את סוגי הכשרויות.
דבר שלישי, המחלוקת ידועה שנים רבות בקרב הציבור (עכ"פ ע"פ שמועות) מה יותר טוב, חת"ס ב"ב או פ"ת, זה טוען כך וזה טוען כך וכל אחד אוחז בדעתו בנחרצות, שרק את זה מותר לאכול וח"ו לא את השני...
אני מילדותי התרגלתי שחת"ס ב"ב יותר טוב מפ"ת, וכמדומני שכך ראיתי רבים שנוהגים גם אחר שבדקו. מ"מ הדבר יוכרע רק אחרי שיהיו ראיות ברורות ודברים ברורים מה קורה בכל כשרות, ועד אז אין כ"כ נפק"מ, מכיון שמרן הראש"ל אומר על הרבה דברים שאפשר לאכול בכל כשרות שיהיו ואפי' רבנות, וק"ו אם חתום בחותמת חת"ס ב"ב/פ"ת, ובוודאי לא גריעא מרבנות.
רבנות מהדרין אתה יודע מי עומד בראשה, משא"כ חת"ס פ"ת וב"ב, לא ידוע לציבור מי עומד בראשם. כך שאינם צריכים לעמוד מול הציבור ולספק תשובות. ולכן היד שם קלה על ההדק...

כיון שהכל רק שמועות בעלמא, וע"פ מה שאני מבין מרוח התגובות כאן אין מי שביקר בעצמו במפעלים שלהם ובכיו"ב [אולי] יש מקום לחשוש להוצאת שם רע... כי שמועות יש על כל כשרות ומהטובות ביותר וכל אחד שכן סומך עליה יפריך את השמועות בק"ן טעמים וכן להיפך.

כיון שהכל רק שמועות בעלמא, וע"פ מה שאני מבין מרוח התגובות כאן אין מי שביקר בעצמו במפעלים שלהם ובכיו"ב [אולי] יש מקום לחשוש להוצאת שם רע... כי שמועות יש על כל כשרות ומהטובות ביותר וכל אחד שכן סומך עליה יפריך את השמועות בק"ן טעמים וכן להיפך.
אדרבה שיבוא מישהו ויכחיש, איני יודע אם יש להם אפי' מישהו כזה...

ובכ״ז שמעתי באוזניי ממומחה כשרות שעדיף לאכול דג רבנות מאשר דג של חת״ס.

לאחרונה שמעתי מכמה מוצי"ם חשובים בירושלים שהכשר חת"ס בממתקים , הוא גרוע ביותר, הן ב"ב הן פ"ת, אם יש למישהו ידע בענין, אשמח לשמוע...

אחה"מ הרבה מכל הכתרי"ם דפה
ובאשר להכשר של בד"ץ ב"י שיש (כמעט) על כל חטיף וממתקים הכי מוזרים וצבעוניים שהגיעו מהונולולו במקרה הטוב או ממדינות עוינות אתה כן סומך?
סליחה על הדוגריות! אני סמכתי רק עליהם כל הימים עליהם גדלנו מלחמם אכלנו ומימיהם שתינו, אך לאחרונה כל מוצר קיים רק בהכשר הנ"ל כמו"כ מסעדות במקומות נדחים (בואו לפריפריה ותראו???) יש כשרות ב"י. ואני מכיר המון משגיחים שלהם מהשכונה שלי .......... שלא תדע משגיחים ('אברכים' לשעבר, לא שבמקומות אחרים יותר טוב וע"כ כתבתי כבר לעיל שהחילותי להתנזר בל"נ מאכילה בחוץ כמה שאפשר) בו זמנית על 5/6/7/8 מסעדות זה נראה לך הגיוני?????? לי לא ולאחרונה הורדתי הילוך בכל מה שקשור לשם. לא מזלזל בעומד בראשו חלילה, אוהבו אהבת נפש ואת כל אחיו החכמים הגדולים. וסהדי במרומים על כך. אך האמת אהובה מכל!!!!!!

אחה"מ הרבה מכל הכתרי"ם דפה
ובאשר להכשר של בד"ץ ב"י שיש (כמעט) על כל חטיף וממתקים הכי מוזרים וצבעוניים שהגיעו מהונולולו במקרה הטוב או ממדינות עוינות אתה כן סומך?
סליחה על הדוגריות! אני סמכתי רק עליהם כל הימים עליהם גדלנו מלחמם אכלנו ומימיהם שתינו, אך לאחרונה כל מוצר קיים רק בהכשר הנ"ל כמו"כ מסעדות במקומות נדחים (בואו לפריפריה ותראו???) יש כשרות ב"י. ואני מכיר המון משגיחים שלהם מהשכונה שלי .......... שלא תדע משגיחים ('אברכים' לשעבר, לא שבמקומות אחרים יותר טוב וע"כ כתבתי כבר לעיל שהחילותי להתנזר בל"נ מאכילה בחוץ כמה שאפשר) בו זמנית על 5/6/7/8 מסעדות זה נראה לך הגיוני?????? לי לא ולאחרונה הורדתי הילוך בכל מה שקשור לשם. לא מזלזל בעומד בראשו חלילה, אוהבו אהבת נפש ואת כל אחיו החכמים הגדולים. וסהדי במרומים על כך. אך האמת אהובה מכל!!!!!!
לא הבנתי את הראיות שאתה מביא - על כל מוצר יש ב״י וכו׳ על כל 7 מסעדות יש ב״י וכו׳.
אם אתה רוצה להגיד שההשגחה לא טובה לא מביאים ראיה ממחירים וכמויות, אלא מראיות בשטח.
כשתהיה מנהל השגחה תגיד לי מה זה סטנדרט של כמות ממתקים ומסעדות.

גם אני בדקתי בעירי, וראיתי שמסעדות שיש להם ב"י אין משגיח מיוחד מטעמם, אלא הם סומכים על המשגיח של הרבנות (אך לפעמים כשבודקים טוב אפשר לסמוך על המשגיח של הרבנות)
בפסח רואים הרבה ב"י (לעומת הרב מחפוד שגם הוא נותן הכשר לקטניות וכמעט אין לו מוצרים לפסח) וכמו"כ חת"ס ב"ב שיש אותם יותר מדאי בפסח
זה מעורר חשד

חזור
חלק עליון