• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

היכן אמר זאת "רב אחד"?

אולי אמר בשיעור וצונזר בעלון.
חיפשתי בעלון, ואח"כ חששתי למה שכתבת, ולכן עברתי גם על הקטע בשיעור.
(ולכן בהודעה דייקתי בלשוני וכתבתי "לא מצאתי שהזכיר עניין זה", ולא כתבתי "לא שמעתי" או "לא ראיתי").

דרך אגב כשמרן עט"ר שליט"א אומר רבני הרדיו למי הכוונה?
(אני חושב על 2 רבנים (בד"כ ביום חמישי בערב) שנראה לי שזה הם לפעמים כך ולפעמים כך זה נכון?)

אז מתאים שזה נאמר בשיעור הזה.
בשיעור בקטע הנ"ל אמר בדיוק אותו דבר כפי שנכתב בעלון.
אולי הוצאו דברים מהקשרם ומכיון שאמר שנשים לא יודעות לברך ברכהמ"ז ואח"כ דיבר על הרבנית, אולי מכאן הגיע הדבר.

נראה לי שזה משתנה.
כמדומני שהרב פעמים מתכוון לרב אופיר מלכה, אבל אני חושב שלפעמים גם התכוון לרב אבוטבול ואולי גם לרב חותה ויתכן שיש עוד.
צריך להדגיש בנוגע לרב חותה דבר חשוב מאוד. ואני בדקתי זאת מקרוב.
אצל הרב חותה צריך להתקשר למספר מסוים בו עונים, שואלים את השאלה. ואומרים לך מתי יתקשרו אליך אם בחמישי הקרוב או הבא, ולהיות זמין עם הטלפון. אחר כך מתקשרים מבררים איתך את השאלה, (אחרי כמה ימים שרשמו את זה לרב) ועולים לשידור. לפעמים היו "חכמים" ששאלו שאלה נוספת, והרב חותה עצר אותם ואמר להם את זה לא כתבת בשאלה. מחילה... ולא ענה להם.
כל התשובות מוכנות מראש.
בדיוק כמו שהיה פעם שביקשו ממרן שליט"א. שלא הסכים לבוא וישאלו שאלות, אלא שיכתבו את השאלות לפני או שישלחו לו בפקס לבית (עוד לפני שהיה רב ראשי)...

אצל הרב חותה צריך להתקשר למספר מסוים בו עונים, שואלים את השאלה. ואומרים לך מתי יתקשרו אליך אם בחמישי הקרוב או הבא, ולהיות זמין עם הטלפון. אחר כך מתקשרים מבררים איתך את השאלה, (אחרי כמה ימים שרשמו את זה לרב) ועולים לשידור. לפעמים היו "חכמים" ששאלו שאלה נוספת, והרב חותה עצר אותם ואמר להם את זה לא כתבת בשאלה. מחילה... ולא ענה להם.
כל התשובות מוכנות מראש.
בדיוק כמו שהיה פעם שביקשו ממרן שליט"א. שלא הסכים לבוא וישאלו שאלות, אלא שיכתבו את השאלות לפני או שישלחו לו בפקס לבית (עוד לפני שהיה רב ראשי)...
אוכל להוסיף, שלפני כמה זמן הרב חותה אמר הלכה ברדיו, ובדיוק שמעתי אותו, וזכרתי שדבריו דלא כילקו"י, מצד המציאות.
ומיד שלחתי לו את הילקו"י במייל.
ואחרי הפרסומות תיקן את הדברים.

יש למישהו הסבר?? שפתיו ברור מיללו שאינו יודע מה עושות הנשים בבית מרן זצ"ל, ואולי מתפללות כל התפילות.
מהיכן הגיעה הטענה של מרן שליט"א כנגדו?
בשיעור בקטע הנ"ל אמר בדיוק אותו דבר כפי שנכתב בעלון.
אולי הוצאו דברים מהקשרם ומכיון שאמר שנשים לא יודעות לברך ברכהמ"ז ואח"כ דיבר על הרבנית, אולי מכאן הגיע הדבר

כל התשובות מוכנות מראש.
בנושא זה עיין במצורף.

קבצים מצורפים

• בענין הוראה לשואלים בלי לעיין (כגון ברדיו ובקוי בתי הוראה).pdf
    120.7 KB · צפיות: 10
יש למישהו הסבר?? שפתיו ברור מיללו שאינו יודע מה עושות הנשים בבית מרן זצ"ל, ואולי מתפללות כל התפילות.
מהיכן הגיעה הטענה של מרן שליט"א כנגדו?
כבר ביארתי (ונמחק) שיתכן ושועלים קטנים מחבלים כרמים. עכ"פ השאלה האם מישהו מחברי הפורום יכול להראות את הדברים למרן הראש"ל, להמעיט מחלוקות בעם ישראל?

חזור
חלק עליון