• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

הסוף לבעיית הסמינרים בירושלים?

שזה דבר מצויין כשהוא מקרי - כמו בעמלי תורה- ולא שעי"ז מסננים את הקבלה.
כמובן.
הם מסננים לפי איכות המשפחה.
רק שבפועל יוצא שהטובים שבספרדים שלא מתביישים בעצמם ושולחים את בניהם למוסדות ספרדים, הולכים עם מטפחות ברובם.

בסניף אחד שאני יודע בירושלים, רוב המורות בלא פאות, עם מטפחות.
ואמרה הרבנית שכל האמהות עם מטפחות באותו סניף, ובסניפים אחרים יש רק בודדות מאוד.
אם "כל" האמהות עם מטפחות אז למה אין דרישה שגם הצוות יהיה כזה?!

ב. א"א להתכחש לזה שבסוף מטפחת זה גם סימן, וכמה שלדעתו זה יותר מהודר, הוא מעדיף את נשות האברכים היותר ישיבתיים שברובן הולכות עם פאה.
זה לא יעזור כי המצב הוא:
ואמרה הרבנית שכל האמהות עם מטפחות באותו סניף, ובסניפים אחרים יש רק בודדות מאוד.

אתה מצחיק או שפשוט אינך יודע לקרוא, כתבתי שידוע לי שהן בכוונת מכוון "דואגים" שיהיה בתוך הצוות פאות. לא מובן?
גם שניהם.. לדאוג שיהיה גם פאות אני מבין בלי קשר לאשכנזים, יש ספרדים שיראו רק מטפחות ולא ירצו לשלוח לשם.

מה אתה מדבר הרב יצחק והרב דוד יוסף מצולקים איפה בדיוק שניהם ובמיוחד הרב יצחק גאים באמת ומלגלגים על האשכנזים בכל הזדמנות אפילו יותר מהלעג של האשכנזים על הספרדים
אם כל הזמן צריך לדבר האשכנזים והאשכנזים ורק מרן וכו' וכו'. כי זה יושב על השנים שהיו תחת העול האשכנזי וסבלו מכך בלגלוגים על צורת לימודו של אביהם הגדול זיע"א [כך אמר לא פעם הגר"י שליט"א]

כי אני ביקרתי באחת הישיבות הספרדיות האיכותיות ביותר, ואני שומע את הצליל של: אנחנו כמעט הכי טובים, אנחנו דומים ל...
ואני יודע כמה זה חלול. ולמה בחור צריך ללכת עם המחשבה שיש אושר ביקום מקביל שהוא לא ראוי לו - בשעה שהוא המלך האמיתי.
בידיוק זה הסיבה שמעדיפים הרבה ללמוד אצל האשכנזים.
כי הישיבות הספרדיות מחקות את הישיבות האשכנזיות בכל העינינים.
אז מה העיניין ללכת לחיקוי עדיף ללכת למקור.

לאחרונה ראו עיני כמה מודעות.. נפתח כולל רציני לאברכים ספרדים. וכו'
אז הנה.. יש גם ספרדים גזענים.
קוראים לזה תיקון אפלייה.
לענ"ד זה נכתב מפני שבד"כ אשכנזים לא מעונינים ללמוד בכולל ספרדי. (אצלינו בכולל יש כמה אשכנזים).

לאחרונה ראו עיני כמה מודעות.. נפתח כולל רציני לאברכים ספרדים. וכו'
אז הנה.. יש גם ספרדים גזענים.
יש לי חבר אשכנזי שרצה ללמוד הלכה, הלך להרבה כוללים ספרדים ולא קיבלו אותו, עד שבא לכולל שלנו...
יש כאלו שיראו את זה בתור אפליה מתקנת.

יש לי חבר אשכנזי שרצה ללמוד הלכה, הלך להרבה כוללים ספרדים ולא קיבלו אותו, עד שבא לכולל שלנו...
יש כאלו שיראו את זה בתור אפליה מתקנת.
אני מכיר גם כולל שרצה לא להפלות (הכולל של הרב מיימוני בהר נוף) וקיבל כמה אשכנזים, אבל הם לא סופרים אותו.

חזור
חלק עליון