• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

טלית עם פסים שחורים

ועדיין צ"ע שאביו של חכם שלום היה זקן המקובלים, ואיך בנו נוהג בטלית עם פסים ודלא כהקבלה?
אלא שגם מנהג אביו היה כך וצ"ע.
שאלה - 261745
לכבוד מורנו הרב מוצפי שליט"א
האם כת''ר ראה את טליתו של זקן המקובלים דאז חכם אפרים הכהן ע''ה אם היתה עם פסים לבנים כמו שלנו הספרדים או שחורים?
תשובה
כל חכמי הספרדים שראינו בירושלים ובעוד מקומות, הטליתות לבנות כולם.

וגם זה לא ראיה, וכי כל מה שעשה חכם אפרים נהג אחריו חכם שלום?

שאלה - 261745
האם כת''ר ראה את טליתו של זקן המקובלים דאז חכם אפרים הכהן ע''ה אם היתה עם פסים לבנים כמו שלנו הספרדים או שחורים?
תשובה

וגם זה לא ראיה, וכי כל מה שעשה חכם אפרים נהג אחריו חכם שלום?
איזה סיבה תהיה כדי שהוא ישנה, זה תמוה מאוד.

הרב עזרה עטיה. הרב צדקה. אלו דברים שאמו''ר שליט''א ראה בעיניו, חוץ מזה אני רואה ביומים הרבה ת''ח ספרדים שהולכים טלית שחורה.
שאלה-262511
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
הרב עזרא עטיה והרב יהודה צדקה הלכו עם טלית פסים שחורים?

תשובה
הכל בצבע לבן.

הרב עזרה עטיה. הרב צדקה. אלו דברים שאמו''ר שליט''א ראה בעיניו, חוץ מזה אני רואה ביומים הרבה ת''ח ספרדים שהולכים טלית שחורה.
שאלה-262511
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
הרב עזרא עטיה והרב יהודה צדקה הלכו עם טלית פסים שחורים?

תשובה
הכל בצבע לבן.
לא יודע מי הוא אביך, אבל על הרב מוצפי אני סומך יותר

שאלה-262538
לרב
התפילות של הרב התקבלו והשי"ת מביא לנו גשמי ברכה תודה רבה לרב ולקוב"ה. מקווה שבקרוב גם התפילות על המשיח יתקבלו וניגאל ברחמים. תודה רבה למו"ר. שיקבל משיח בעין פקוחה

תשובה
אני אחד מקרטני ישראל ואיני ראוי למה שכתבת.

הענו שבענווים

נשמח לשמוע שמות
מרן פה קדוש הרב שלום כהן זיעא
להבדיל בין החיים לחיים
מרן פאר הדור הרב שמעון רפאל בעדני
עוד שמות ..???
[ אין בעיה לברר עבורך עוד רבנים] ...

נערך לאחרונה:
שאלה - 261745
תשובה
וצ"ע.@60.jpg

וישנה שם תמונה של מרן פוסק הדור ..
עם טלית פסים שחורים
אגב לפני מס' שנים זכרוני בוודאות ג"כ ששהיתי בחדרו של מרן שליט"א, והטלית קטן שהיה לו היה עם פסים שחורים.
אע"פ שודאי תמיד יש לו (בדר"כ) עם פסים לבנים.

בספר "שר התורה" ישנה תמונה של מרן הראש"ל שליט"א עם טלית עם פסים שחורים בעצרת בבני ברק שנערכה לרפואת מרן זצוק"ל.
(ואולי הביאו לו להתעטף בה ולא רצה לביישם..)

לא הבנתי מה הנידון,
יכול להיות שיש מאן דס"ל שעדיף שהטלית תהיה כולה לבנה, אבל כפי שהובאו למעלה, הפמ"ג החס"ל ובן איש חי וכף החיים כתבו דלא איכפת לן על הפסים שעושים כעין התכלת משום שרובו לבן. לפ"ז טליתות עם פסים שחורים הם לכתחילה דלכתחילה אליבא דהפוסקים הספרדים והאשכנזים.

חזור
חלק עליון