• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ישיבות שלא מכניסות ספרי מרן

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
לצערי זה לא פעם ראשונה, כל הפורום כאן ברמה מאוד מאוד רדודה, לא מצאתי כאן נידוננים מעניינים באמת ות"ח הנושאים ונותנים לגופו של עניין, רוב האשכולות כאן הם דברים בטלים, ורוב התגובות כאן הם של אנשים שלוקים במחלה הכי נפוצה אצלינו הספרדים - נ ח י ת י ו ת. כל הזמן מנסים להגן על כבודו של מרן ונלחמים בכל מי שמעז לחלוק עליו וכו' וכו', אם יש משהו טוב שעלינו ללמוד מאחינו האשכנזים - זה הנקודה הזא של גאוות יחיד, לא לפחד כל הזמן מאנשים שחולקים עלינו, לא לחפש את מי לתקוף כל הזמן על ככך שאינו משעבד עצמו לפסקי מרן וכדו', די לקטנוניות הזאת! למה אי אפשר ללבן נושאים בסוגיות הש"ס, בהלכה, באגדה, במוסר, בהשקפה, לא חסר נושאים עקוניים ומעניינים באמת? למה אנחנו כל הזמן נמשכים לזוטות? אני לדוגמא מחובר לפורום לתורה, אני מציע לכל אחד להתחבר וליהנות משיח ברמה על כל נושא תורני אפשרי, בלי רגשי נחיתות, ולגופו של עניין, בלי לחפש איך מרן קשור לנושא, להיות קצת בוגרים ועצמאיים בתורה, זה מאוד חשוב!
על כל פנים, כיון שבתוך עמי אנוכי יושבת, ומכיר את הנפשות בציבור הספרדי, לכן אינני מאמין שיחול כאן שינוי מהותי בזמן הקרוב, ועל כן אני פורש מהפורום הזה, מחוסר עניין לציבור ומחוסר ציבור לעניין. בתקווה שאזכה לפגוש אותכם במקומות אחרים ולגלות את הצד התורני שלכם, את הגדלות האמיתית שבכם ולא הקטנות הקטנונית ששולטת כאן.
אתה כבר לא תראה את מה שאני כותב לך, כיון שפרשת...
אבל אתה פשוט חצוף מחוצף.... שאין כדוגמתו... מי אתה שתגיד לנו מה לעשות??? אתה לוקה במחלה יותר קשה, שנקראית: "ח-ר-ג-ב" [ספרדי בלי גב], ולכן כל מה שאתה חושב אתה אומר: נחיתות, חוסר גאווה במרן, וקטנוניות... אם באמת אתה ספרדי שאכפת לך קצת מרבותינו הספרדים היית צריך לצעוק: "גיוועאלד" על העוול הנורא שעושים לנו בני אשכנז ובני חניכי הישיבות הספרדים, שמחקו את כל התורה של הספרדים, שונאים את כל החכמים הספרדים וקוראים להם "פרעקנים", עיין ערך ברית יעקב ותבין, איזה שנאה???? יותר מעשו הרשע!!! יש לך ביזיון יותר גדול מזה, שמחקו את מרן מספרי משנ"ב דרשו ואהבת שלום, כאילו היה זה אחד מהאברכים שלומדים בכולל, תראה לי ת"ח ליטאי אחד שאי פעם מזכיר את מרן בספרו או בשיעוריו, למה כי הקנאה יוצאת להם מהבטן, הם לא יכולים לראות את העוצמה האדירה של מרן עד שמוחקים אותו... כמו שסיפר מרן הראש"ל שליט"א שליטאי אחד ירק עליו מול הבן שלו כשהיה בהלווית מרן הרב מפונוביז' זצ"ל, כמה מנסים למחוק אותו מהלקסיקון, בישיבות בכלל, מלמדים את הבחורים שאין דבר כזה מרן, מרן זה לבעלי בתים, שמעתי את זה מעשרות בחורים וראשי ישיבות ומשגיחים, ועד כדי כך שר"מ אחד בישיבה אמר לתלמידים שלו, שבחור אחד ממכם שמבין קצוה"ח יותר גדול ממרן הראש"ל שליט"א שהכל אצלו סברות של בעלי בתים.... אז במקום להגיד תודה ל"מורשת מרן" שלוחמים בעוז ובגבורה על דרכו ומורשתו, ושיהיה קצת אכפת לאנשים ממורשת מרן שכולם חייבים לו את החיים שלהם, כן, כל הישיבות למיניהם שהקים בעשר אצבעותיו ואח"כ בועטים בו רח"ל, ועושים ממנו לעג וקלס, אתה בא בשם עצמך וקורא לנו נחיתים, תתבייש לך... חצוף מחוצף!!! מרן לא יסלח לך לעולם!!! על הביזיון התורה אין מחילה!!!

גם לי היה חבר בישיבה שעסק הרבה בשו"ת יבי"א ואף היה מתכתב הרבה עם הראש"ל שלי' ואמר לו שלא יעסוק בזה על חשבון סדרי הישיבה כי זה מועד לכישלון כללי, וההוא לא שמע בקולו משום מה.. וכיום - ה' ירחם עליו.
עוד בשלהי ישי"ק הכיר נערה נוצריה ה"י ובאמת כשל ונפלט לגמרי מדרך התורה.
כיום הוא חילוני נשוי + ומנוער מכל..
ובאמת חבל על נשמה אבודה. היה גאון עם זכרון נדיר.. ובעל מידות נאצל.
תראה בישיבת כסא רחמים למשל יש את ספרי מרן רבינו זי"ע, אבל ראש הישיבה הרב צמח שליט"א עוקב אחרי הבחורים ובודק מי לומד את החומר הנלמד ומי עוסק בהלכה, ומי שהוא רואה אותו לומד בספרי מרן או בספר בן איש חי, כה"ח באמצע בסדר הוא לוקח לו את זה ומחזיר את זה לספרייה, זה נראה לי ההנהגה הראוייה, אסור לך להראות לתלמידים שכאן אין בישיבה ספרי מרן, כי אדרבה השאיפה שלנו להיות כמוהו, רק צריך להתנהג בחוכמה!!!

תראה בישיבת כסא רחמים למשל יש את ספרי מרן רבינו זי"ע, אבל ראש הישיבה הרב צמח שליט"א עוקב אחרי הבחורים ובודק מי לומד את החומר הנלמד ומי עוסק בהלכה, ומי שהוא רואה אותו לומד בספרי מרן או בספר בן איש חי, כה"ח באמצע בסדר הוא לוקח לו את זה ומחזיר את זה לספרייה, זה נראה לי ההנהגה הראוייה, אסור לך להראות לתלמידים שכאן אין בישיבה ספרי מרן, כי אדרבה השאיפה שלנו להיות כמוהו, רק צריך להתנהג בחוכמה!!!

כמדומה שכך נוהג גם מרן שליט"א בישיבתו.

תפסיקו להיות נחיתים, די, מי שלא רוצה ללמוד ביבי"א, ההפסד הוא שלו. נקודה. גם על הרמב"ם חלקו בדורו ואח"כ כולם הודו בגדולתו, ישנם שקשה להם להכיל את ספרי היבי"א, אבל יש הרבה שינוי בזה, ובהרבה מקומות שלא הכניסו עד עתה היום תראו שיש להם את ספרי מרן, אסור לעשות מזה עסק, היום יש בבתי מדרש של ליטאים את ספרי מרן. די. זה לא נושא מתאים לדון בזה. אני לא יודע אם יש אחד בדורנו מי שלומדים בספריו יותר ממרן זיע"א....
צודק מאד ב"ה הרבה בתי מדרש של לטאים הכניסו לאחר פטירתו של מרן את ספריו. הבעיה היא לא האשכנזים אלא המשתכנזים לצערנו הרב שממשיכים במרדם ולא מוכנים להכניס את ספריו של מרן.
ואתה צודק שאנחנו גאים ומודים לבורא עולם על הזכות שנתן לנו את מרן שהרים את הגאוה הספרדית ולא צריך לרדת לזוטות כאלו

ובישיבת כסא רחמים לומדים גם על הסדר את היביע אומר (לא בתוך הסדרים. כמדומני בשבת) מי יתן כמותם בכל הארץ

אתה כבר לא תראה את מה שאני כותב לך, כיון שפרשת...
אבל אתה פשוט חצוף מחוצף.... שאין כדוגמתו... מי אתה שתגיד לנו מה לעשות??? אתה לוקה במחלה יותר קשה, שנקראית: "ח-ר-ג-ב" [ספרדי בלי גב], ולכן כל מה שאתה חושב אתה אומר: נחיתות, חוסר גאווה במרן, וקטנוניות... אם באמת אתה ספרדי שאכפת לך קצת מרבותינו הספרדים היית צריך לצעוק: "גיוועאלד" על העוול הנורא שעושים לנו בני אשכנז ובני חניכי הישיבות הספרדים, שמחקו את כל התורה של הספרדים, שונאים את כל החכמים הספרדים וקוראים להם "פרעקנים", עיין ערך ברית יעקב ותבין, איזה שנאה???? יותר מעשו הרשע!!! יש לך ביזיון יותר גדול מזה, שמחקו את מרן מספרי משנ"ב דרשו ואהבת שלום, כאילו היה זה אחד מהאברכים שלומדים בכולל, תראה לי ת"ח ליטאי אחד שאי פעם מזכיר את מרן בספרו או בשיעוריו, למה כי הקנאה יוצאת להם מהבטן, הם לא יכולים לראות את העוצמה האדירה של מרן עד שמוחקים אותו... כמו שסיפר מרן הראש"ל שליט"א שליטאי אחד ירק עליו מול הבן שלו כשהיה בהלווית מרן הרב מפונוביז' זצ"ל, כמה מנסים למחוק אותו מהלקסיקון, בישיבות בכלל, מלמדים את הבחורים שאין דבר כזה מרן, מרן זה לבעלי בתים, שמעתי את זה מעשרות בחורים וראשי ישיבות ומשגיחים, ועד כדי כך שר"מ אחד בישיבה אמר לתלמידים שלו, שבחור אחד ממכם שמבין קצוה"ח יותר גדול ממרן הראש"ל שליט"א שהכל אצלו סברות של בעלי בתים.... אז במקום להגיד תודה ל"מורשת מרן" שלוחמים בעוז ובגבורה על דרכו ומורשתו, ושיהיה קצת אכפת לאנשים ממורשת מרן שכולם חייבים לו את החיים שלהם, כן, כל הישיבות למיניהם שהקים בעשר אצבעותיו ואח"כ בועטים בו רח"ל, ועושים ממנו לעג וקלס, אתה בא בשם עצמך וקורא לנו נחיתים, תתבייש לך... חצוף מחוצף!!! מרן לא יסלח לך לעולם!!! על הביזיון התורה אין מחילה!!!
כל מילה בסלע אין מה להוסיף שפתים ישק

כמה בחורים כבר פותחים את השותי"ם האלה?! שבוע שעבר עברתי בישיבה קצת על שו"ת הרשב"א והוא ממש לא היה נראה משומש. אח"כ עברתי על שו"ת אבקת רוכל ש'הוחבא' במדף הכי גבוה, והיה נראה כמו חדש... אין חשש שבחורים יתחילו לעבור על שותי"ם כאלו במקום ללמוד גמ' בסדר, אבל על יבי"א וילקו"י כן.
מחילה אבל הפורום לא ירשה לכתוב שמות. אבל..... תעיינו בבצור ירום ח"ט כמדומני עמ' 255. והכל יפתר לכם!!

לא ידוע לי על קשיים כלכליים בישיבת פונוביז'... (זה אחת הישיבות העשירות!!!).
לא ידוע שהם לא מכניסים את הספרים בגלל שנאה עורת למרן, אלא בגלל הלך הישיבה, אני מאמין שהרב יורם זצוק"ל דיבר על אותם ראשי ישיבות שלא מכניסים את ספריו של מרן בגלל כל מיני תירוצי הבל וסרק, וד"ל ואכמ"ל

לא ידוע שהם לא מכניסים את הספרים בגלל שנאה עורת למרן, אלא בגלל הלך הישיבה, אני מאמין שהרב יורם זצוק"ל דיבר על אותם ראשי ישיבות שלא מכניסים את ספריו של מרן בגלל כל מיני תירוצי הבל וסרק, וד"ל ואכמ"ל
לא מכניסים בגלל הפילוג בתשנ"ב, עד אז לכולם לא היה בעיה להכניס, גם לספרדים.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון