• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מישהו לומד תניא?

כאן הכי זול. זה חנות של כל ספרי הרם יורם זי"ע

הנה דוגמא מהספר
%D7%91%D7%A6%D7%95%D7%A8-%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97-600x503-1.png

כאן הכי זול. זה חנות של כל ספרי הרם יורם זי"ע
זה המחיר בכל מקום שראיתי...

אז איך גליונות ספרי הלשם והעץ חיים שלו התמלאו בהערות מכת"י?
בזמנו התפרסם שכשעבר דירה נתן לאחרים להעביר ספריו, אבל את הכתבים שלו על ענייני הסוד [או אולי את הספרי הסוד עם ההערות שלו, איני זוכר בדיוק הניסוח] הוא התעקש להעביר בעצמו.

ואם אני יראה לך סרטון.... אתה גם תאמר את זה.. יש סרטון של אחד ערוצי התקשורת שרואים באופן שמרן יוצא אחרי מודים בתפילת מנחה... באמצע שהחזן ממשיך..
חחחח
חכם @יצחק משען אל תדאג, אני אביא את מה שהתכוון @עיני ישראל וכל אחד ואחד שניחון בעיני ישראל ב"ה, יבין לנכון כי זו הקלטה, ורואים את מרן הולך:
הסרטון קוראים לו 4 דקות על מרן:
דלגו לסוף הסרטון, ואם לא רוצים אלא לראות את הסרטו, תיהנו מההתחלה :)

היה גם פעם שמרן זיע"א יצא לביה"כ באמצע שיעורו בלוין, מרן שליט"א היה הרב המקדים, ולא נשאר לשיעור, כי היה לו שיעור במקום אחר, (זה היה שיעור שנקבע קודם, ורק כשמרן שליט"א היה בדרך לשיעור זה, הודיעו לו שהרב המקדים לא הגיע, ומיד הזדרז למלאת את מקומו, בכדי שלא יהיה ביטול תורה דרבים). ומרן זיע"א בירכו ב"נסיעה טובה" (אולי זה כלל את הנלוים אליו, ואני בכללם).
ובנסיעה כששמע שמרן יוצא, ויש ביטול תורה דרבים גדול מאוד, הצטער שלא נשאר, כי אז היה יכול להמשיך בדבריו.
מצורף:

חחחח
חכם @יצחק משען אל תדאג, אני אביא את מה שהתכוון @עיני ישראל וכל אחד ואחד שניחון בעיני ישראל ב"ה, יבין לנכון כי זו הקלטה, ורואים את מרן הולך:
הסרטון קוראים לו 4 דקות על מרן:
דלגו לסוף הסרטון, ואם לא רוצים אלא לראות את הסרטו, תיהנו מההתחלה :)
אני מבין שאתה מתכוון בציניות, הסירטון הזה חסום בנטפרי, אבל יש לי אותו ורואים שהם הדביקו הקלטות של ברית מילה על תפילה ועל מרן הולך ללמוד שבכלל אין קשר בין מה שרואים למה ששומעים

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
אני זוכר ששמעתי מפומיה דמרן הראש"ל שליט"א בעצמו שאמר: "שמרן זצ"ל מעולם לא למד תניא!!! ולכן גם הוא לא לומד תניא!!! ליקוטי מוהר"ן ידוע שלמד מדי פעם... ויותר אהב לקרוא סיפורי חסידים שמלהיבים את הנפש לעבודת ה'" ע"כ.

שו"ת יביע אומר חלק ה - יורה דעה סימן כו

וע"ע בס' התניא ליקוטי אמרים (פרק נג), שבבית א' היתה השכינה בגילוי רב ועצום ביתר שאת ויתר עז מפני קדושת הארון והלוחות וכו', משא"כ בבית שני שלא היו בו הארון והלוחות לפיכך ארז"ל שלא שרתה בו שכינה, פי' מדרגת שכינה שבבית ראשון וכו'. עש"ב

שו"ת יביע אומר חלק ה - יורה דעה סימן כו

וע"ע בס' התניא ליקוטי אמרים (פרק נג), שבבית א' היתה השכינה בגילוי רב ועצום ביתר שאת ויתר עז מפני קדושת הארון והלוחות וכו', משא"כ בבית שני שלא היו בו הארון והלוחות לפיכך ארז"ל שלא שרתה בו שכינה, פי' מדרגת שכינה שבבית ראשון וכו'. עש"ב
עתה אני נזכר שייתכן שהרב מזכירו גם בח"ב סי' כה, לגבי המעין שבע [או בסוף התשובה או בהערות הנד"מ], וצריך לעיין שם.

חזור
חלק עליון