• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מרן זצ"ל בקבלה.

גם אם כתב לדוגמא "והמקובלים פסקו" זה לא נקרא שלמד קבלה שהרי א"כ כל אחד היום לומד קבלה...
מרן למד קבלה מר' מרדכי שרעבי, ותקופה מסויימת למד עימם האדמו"ר מבעלזא. ע"ז אין ויכוח. יש הסרטה שהם מדברים ע"ז.

אני מעיר דא"כ היה אמור גם להזכיר קבלה מעט בספריו...
אני מאמין שכבר ענו לך ע״ז. ובכ״ז, לא מובן לי איך רצית שמרן יכניס קבלה בספריו. אלא״כ אתה רוצה שהוא יכתוב כמו הרב מוצפי שכותב קבלה ״בגובה העיניים״. וכאמור לא כן הייתה דרך מרן.

אני באמת מופתע מחברי הפורום ה״מופתעים״.
ודאי שמרן לא פרסם שלא למד קבלה, כיוון שלא מפרסמים זאת. (אלא״כ אתה ראש ישיבת מקובלים או תלמיד מובהק שלו)
אך כמדומני שאין אחד מגדולי רבני הספרדים (וכנראה שה״ה לאשכנזים) של דורנו שלא עוסק בקבלה.

אני באמת מופתע מחברי הפורום ה״מופתעים״.
ודאי שמרן לא פרסם שלא למד קבלה, כיוון שלא מפרסמים זאת. (אלא״כ אתה ראש ישיבת מקובלים או תלמיד מובהק שלו)
אך כמדומני שאין אחד מגדולי רבני הספרדים (וכנראה שה״ה לאשכנזים) של דורנו שלא עוסק בקבלה.
ואני שמעתי מאחד מבני מרן שמרן עסק קצת בקבלה ואמר שזה לא בשבילו. כנראה תיקן זאת כבר כמבואר לגבי כמה חכמים.

חזור
חלק עליון