• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

שירשור מבזקים ועידכונים קצרים מהנעשה בעולם התורה בכותל המזרח ובחצרות רבותינו שליט"א - מתעדכן!

@מתלמידי הרשל''צ
לא יודע למה אני כותב לך את זה כאן, אבל ככה יצא, שיהיה.
בספר 'מלך שהשלום שלו', אם אני לא טועה, כתב שמרן זצ"ל היה מתקן בכתב כל פעם שכתב לו 'הרשל"צ' ותיקן ל'הראש"ל'
לדעתי לא תמצא אצל מורך ורבך הגר"י יוסף בשום דוכתא בספריו דאישתמיט שישתמש בראשי תיבות כאלו 'הרשל"צ'.
אולי כדאי לך לתקן.
האמת שיום אחרי ששינתי שמתי לב לכך שטעיתי וכתבתי הרשל''צ במקום לכתוב הראש''ל וכשהיה אפשר להחליף החלפתי אך זה עדין ממתין לאישור המערכת משום מה ?
גם להבדיל בעיתון הדרך על מו''ר הראש''ל שליט''א כותבים הראש''ל ועל הגר''ש עמר שליט''א כותבים הרשל''צ למה כנראה מהטעם שהביא הרב בנימין לוריא

מרן ראש הישיבה הגר"מ צדקה שליט"א אמור להיכתב הראשון, וכ"ש לא אחרי הגרש"י זעפרעני שאם כל כבוד תורתו הוא אינו ראש ישיבה, וגם לא הגיע לגיל גבורות, משא"כ מו"ר ועט"ר ראש הישיבה מרן גאון ישראל רבי משה צדקה שליט"א דהוא שריד אחרון לדור דעה.

ישר כח על הדברים.

מי שקצת יודע...
הרב זעפרני נשיא של כמה ישיבות ונשיא למעלה מ70 קהילות ברחבי הארץ[שע"י איגוד עמלי התורה]
ורה"י שפתי חיים בהר נוף

וכככל הרבנים שיש היום בציבור הספרדי כולל הבני תורה הם תלמידים של מרן הרב צדקה.
עוד בהיותו בישיבת ראשית חכמה עד פורת יוסף
ואני פונה אליך אישית מאז שבאת כאן לפורום יש כאן רק ריב ומדון בין אחד לשני במקום לעסוק בדברי תורה עוסקים בדברי תורא
וגם ביקשתי ממך שתשים תמונה בניק שלך במקום של מרן זיע"א תשים של מרן זי"ע ושל ר' זערפני.

שוב אני הקטן מבקש תפסיק עם קטנות המוחין שלך, אנחנו רוצים כאן פורום אהבה ואחוה שלום ורעות.
ממני הזעיר שבחבורה
יצחק כהן.

מי שקצת יודע...
הרב זעפרני נשיא של כמה ישיבות ונשיא למעלה מ70 קהילות ברחבי הארץ[שע"י איגוד עמלי התורה]
ורה"י שפתי חיים בהר נוף
אינו ענין כלל לההערה שהעירו, עם כל הכבוד לרב זעפרני הרב צדקה הוא כמדומה זקן ראשי הישיבות הספרדים. והרב זעפרני יכול להיות תלמידו או בנו.

אני לא בא להמשיך את הנושא המוזר הזה, אבל במחילה מכל הכותבים, זה המקום היחיד שיש כ"כ קטנות על מי כותבים ראשון ובאיזה תואר כן מרן לא מרן (תעשה חיפוש המילה מרן תראה מה אני מדבר). אם אתה חושב שזה טעות של הכותב תשלח לו בהודעה פרטית. אם אתה חושב שזה ראוי להתערבות של מנהל הפורום תשלח לו.

אני לא בא להמשיך את הנושא המוזר הזה, אבל במחילה מכל הכותבים, זה המקום היחיד שיש כ"כ קטנות על מי כותבים ראשון ובאיזה תואר כן מרן לא מרן (תעשה חיפוש המילה מרן תראה מה אני מדבר). אם אתה חושב שזה טעות של הכותב תשלח לו בהודעה פרטית. אם אתה חושב שזה ראוי להתערבות של מנהל הפורום תשלח לו.
זו סה"כ השפעה של מהלכים עצומים שנעשים מאחורי הקלעים שאנשים לא מודעים אליה.
וכשמישהו כותב כאן בכמה מילים את הכאב שלו, באים אליו בתלונות שזו קטנוניות.

זה לא קטנוניות כלל וככלל, אלו גופי תורה ממש!
מי קבע שלקרוא מרן למי שאתה רוצה זה גדלות, ולהתנגד למהלך זו קטנוניות?!?!?! אתמהה.
ועלה לי רעיון, בא אני ואתה נסכם בפרטי על הרב... שהוא מרן, נייחצן אותו. אבל לאט לאט, בשלבים... בחכמה... וניתן לו כרטיס להנחיל דרך לדור הצעיר!
ניתן לו רשיון נהיגה להנהיג את העם, הרי מי כמונו יודעים להכתיר גדולים...
וברצינות, תדע שמרן רבינו הגדול זיע"א מאוד היה סולד מתארים מופרזים. והיו סיפורים. ואכמ"ל. ומובן מאליו מדוע.

זה לא קטנוניות כלל וככלל, אלו גופי תורה ממש!
מי קבע שלקרוא מרן למי שאתה רוצה זה גדלות, ולהתנגד למהלך זו קטנוניות?!?!?! אתמהה.
ועלה לי רעיון, בא אני ואתה נסכם בפרטי על הרב... שהוא מרן, נייחצן אותו. אבל לאט לאט, בשלבים... בחכמה... וניתן לו כרטיס להנחיל דרך לדור הצעיר!
ניתן לו רשיון נהיגה להנהיג את העם, הרי מי כמונו יודעים להכתיר גדולים...
וברצינות, תדע שמרן רבינו הגדול זיע"א מאוד היה סולד מתארים מופרזים. והיו סיפורים. ואכמ"ל. ומובן מאליו מדוע.
בא נשאיר את הנושא שלא אני ולא אתה לא יכולים להחליט מי הרבנים
אבל היום יש תכלס' יותר מ5000 אברכים שהרב זעפרני הוא הרב
ויש יותר מ50 מוסדות [חוץ מהקהילות] שהוא הרב שלהם

יותר מ-5000 אברכים שאם תשאל אותם מי הרב שלהם שהולכים אחר דרכו השקפותיו והלכותיו, יגידו הרב זעפרני.
האמת זה חידוש.
מעניין מאוד מה למדו ממנו, וכמה, מה שמעו ממנו, וכמה, ומה אימצו לעצמם לדרך חייהם.
אם כן נראה שזכה כבוד הרב למה שלא זכה שום חכם בדורנו! אולי רק מרן הראשון לציון שליט"א.
אם כן צא למסע פרסום גם מחוץ לגבולות מורשת מרן זיע"א.
עלה והצלח!
[נ.ב. הבהרה. אין כוונתי להוריד מערכו של הרב, חד וחלק. אבל רבותי, מספיק, הבנו מזמן שקוקה קולה היא טעם החיים. כמה הודעות ביום צריך לראות על זה. במחילה מהכותב, ומהרב א"צ לבקש מחילה, כי הכותב רק מוריד מערכו ולא מוסיף].

לא כל מי ששולח למוסד שבנשיאות הרב זעפרני הוא תלמיד שלו. ולי היו בנות במוסד שלו ובנים במוסד בנשיאות הרב סאלים. ואני בכלל הולך לאורו של מרן שליט"א. זה לא ראיה לכלום.

וגם הקהילות זה לא בדיוק כפי שמופיע בפרסומים שלהם, אני הקמתי קהילה ב10 אצבעותיי, והם מייחסים אותה אליהם, (כלומר מסקרים אותה במגזין והלוח קהילות שלהם). אמת שהרב זעפרני הוזמן אצלינו כמה פעמים, אבל בהחלט הוא לא הרב, ובדברים שהוא נוטה מדעת מרן זיע"א ובנו הראש"ל שליט"א אנו עושים כמרן.

ברוך שלא השבית לנו גואל, בזכות הגלימה יש לנו מנהיג... (במיוחד לחובבי היח"צ!!!).
לגבי הדיוק, הוא לא היחיד, כי גם הרב אליהו אברג'ל הולך עם גלימה וומצנפת מרוקאים. (אבל אל תבלבלו ח"ו את היחצני"ם עם עובדות).
הרב אברז'ל לבוש כך היום, אבל נראה לי שכאשר שימש כדיין הוא היה בלבוש רבני רגיל ורק אחרי שיצא לפנסיה עבר ללבוש המרוקאי. לא?

חזור
חלק עליון