אתם אוכלים עוגיות פפושדו בפסח?

האם את אוכלים עוגיות פפושדו ?

• כן גם בפסח

קולות: 27 25.5%
  • כן אבל רק לפני ואחרי פסח

קולות: 43 40.6%
  • בכלל לא

קולות: 35 33.0%
  • פעם לא היינו אוכלים והיום שהשתפר המצב כן

קולות: 1 0.9%

• סה"כ בוחרים
    106
לא מבין למה כאן פתאום לא צריך השגחה מכשרות מהודרת, ונניח שיש כל מיני סיבות צדדיות שהבד''ץ מחמיר ומעיקר הדין מותר, אבל למעשה אין השגחה מהודרת במקום, ומי ערב שהכל מתנהל כשורה??

בעוגיות האלו יש השגחת 'מהדרין' של הרב + שכל שנה הוא מדבר שזה מהודר. נראה שההסתכלות שלך על 'כשרות' קצת לא נכונה, זה לא ה'חותמת' אלא מה שהיא אומרת. אם על רבנות של רב שאני סומך עליו כתוב 'מהדרין' אזי זה אומר שזה מתאים גם ל'מהדרין', ואם לא כתוב מהדרין היינו שהרבנות דואגת לכשרות רגילה בשביל מי שהוא לא 'מהדרין' ומי שמהדר לאכול 'מהדרין' יהדר.

נערך לאחרונה:
מה אתה לא מבין, בעוגיות האלו יש השגחת 'מהדרין' של הרב + שכל שנה הוא מדבר שזה מהודר. נראה שההסתכלות שלך על 'כשרות' קצת לא נכונה, זה לא ה'חותמת' אלא מה שהיא אומרת. אם על רבנות של רב שאני סומך עליו כתוב 'מהדרין' אזי זה אומר שזה מתאים גם ל'מהדרין', ואם לא כתוב מהדרין היינו שהרבנות דואגת לכשרות רגילה בשביל מי שהוא לא 'מהדרין' ומי שמהדר לאכול 'מהדרין' יהדר.
דפח"ח

בעוגיות האלו יש השגחת 'מהדרין' של הרב + שכל שנה הוא מדבר שזה מהודר. נראה שההסתכלות שלך על 'כשרות' קצת לא נכונה, זה לא ה'חותמת' אלא מה שהיא אומרת. אם על רבנות של רב שאני סומך עליו כתוב 'מהדרין' אזי זה אומר שזה מתאים גם ל'מהדרין', ואם לא כתוב מהדרין היינו שהרבנות דואגת לכשרות רגילה בשביל מי שהוא לא 'מהדרין' ומי שמהדר לאכול 'מהדרין' יהדר.
לא תמיד הרבנות היא בפיקוחו של רב העיר, בהרבה ערים יש רב אחראי על תחום הכשרות. כך שרבנות חולון לא בהכרח כלל שהיתה בפיקוחו של הרב אברהם, משא"כ פפושדו.
בנוסף, כיום הרב אברהם כבר לא רבה של חולון.

לא תמיד הרבנות היא בפיקוחו של רב העיר, בהרבה ערים יש רב אחראי על תחום הכשרות. כך שרבנות חולון לא בהכרח כלל שהיתה בפיקוחו של הרב אברהם, משא"כ פפושדו.
גם אם יש אחראי הרי שהוא מטעם רב העיר (אינני מכיר פיצול סמכויות שכזה) ואם כתוב את שם הרב על החותמת אזי כמובן שזהו המצב.
בנוסף, כיום הרב אברהם כבר לא רבה של חולון.
ברשמי

גם אם יש אחראי הרי שהוא מטעם רב העיר (אינני מכיר פיצול סמכויות שכזה) ואם כתוב את שם הרב על החותמת אזי כמובן שזהו המצב.
כמעט בכל עיר גדולה יש מנהל מחלקת הכשרות, ולא רב העיר מנהל זאת.
ידוע לך שבפועל הוא מנהל?
הוא חותם על תעודות כשרות וכד'?
ממה שידוע לי הרב האשכנזי מנהלך שם את כל ענייני העיר כיום.

יש לדון ע"פ תרי עברי דנהרא ועוד
עי' ביחו"ד ועוד מספרי מרן (וכמדומה שכבר נידון בפורום זה תחת נידון לפני עור") שההיתר רק כשאין ברור לו שיעשה איסור, אבל כאן שברור לו שרבבות מעם ישראל יאכלוהו בפסח אין שום היתר.

עי' ביחו"ד ועוד מספרי מרן (וכמדומה שכבר נידון בפורום זה תחת נידון לפני עור") שההיתר רק כשאין ברור לו שיעשה איסור, אבל כאן שברור לו שרבבות מעם ישראל יאכלוהו בפסח אין שום היתר.
אדבר איתו על כך בלי נדר (ייתכן ששאל רב או שבירר את הסוגיא)

חזור
חלק עליון