• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

אולי הגיע הזמן להפסיק ביזדים את השיר העממי "יחי אדוננו" וכו' לא מתאים ולא מכובד!

שכחתי לגמרי... לצערי נמחקו לי מאות גיגה של חומר, אבל חלק מהתמונות האלה נשתיירו לי לפליטה
אני מעלה כמה תמונות [שבעיני היו צדיקים נסתרים] שנראה מי מכיר מי זוכר
הצג קובץ מצורף 10631הצג קובץ מצורף 10632הצג קובץ מצורף 10633
אשריך ר' @יצחק משען על העלאת הדמויות מדורות עברו.. רק לראות אותם בתמונות וכבר לחוש ריח של ירא"ש וטוהר שלא מעלמא הדין.

חכם יצחק 'גרוזינים' הכרת 'בירושלים של פעם' ?
זכור לי זקנים עיראקים, תימנים, בוכרים, פרסים, כורדים, אפגנים, אשכנזים, ועוד , היו בהם הרבה מעניינים חלק ניצולי שואה והיו כאלה שבדיוק אז ניצלו מהכור האטומי בצ'רנוביל, ועוד הרבה דמויות, היה אמריקאי אחד עם אופנים שעושה לכולם שלום ביד, אבל גרוזינים אני לא מצליח לזכור שהיו, אולי היו אבל לא ידעתי שהם גרוזינים, אם זה ממש משנה לך אני יכול לנסות עם הזקנים ממני שהם יוכלו להגיד לי מי היה ומה היו מעשיו
יש שם גם הרבה שהיו צעירים חלקם מגולחים, וכיום כבר עם זקן לבן...

חיים פלד?
מה איתו היום באמת? אולי תציע לו לבוא גם עכשיו ליזדים עם השופר

איזה שיר אתה רוצה שישירו ספרדים בני שמונים ????????????? אולי ''לאורו'' או שישירו צדיק כתמר יפרח או לחילופין את השיר שמרן כל כך אהב יחיד אל דגול מרבבה אבל אחרי שתבחר שיר אל תשכח לשנות את השם שלך ממשה הלוי למוישה הליוי

הוא לא היה מספר בדיחות, אלא היה די לגרום לו לצחוק כדי שכולם יצחקו..

היה שמו חכם דוד, התגורר בחצר הסמוכה למוסאיוף, והיה עובר ממנין למנין לקרוא בתורה....

והרביעי שהבאתי יושב, בנימין חנוכה שמו, יהודי ערירי וגלמוד שהיה עובר ומבקש לעם (לחם...) בצל, והיה אוהב לתת ולקבל פליק באצבע, והזוכר מבין
וכשהיה עובר מתחת ביתו של רבינו עובדיה היה קורא לו שישב במרפסת ומכין לו בעצמו חביתה שיאכל.

כך שמעתי לפני שנים רבות ממרן חכם יצחק.
קיבלתי כאן קישור לוידאו שצולם בשכונת הבוכרים לפני כשלושים שנה ואמורים להופיע בו כל הדמיות שהזכרתי לעיל ופי כמה וכמה מהם, רק שזה חסום לי בכל דרך אפשרית ואין לי אפשרות להסתכל בו, בכל אופן אני מצרף את הקישור לתועלת הזכרון של כל האנשים האלה שחלפו מן העולם כרבי משה הדרשן והרב בצלאל מוכר ספרים ור' רחמים דגן ועוד הרבה שאמורים להיות כאן ואולי גם זכריה וחנוכה

קיבלתי כאן קישור לוידאו שצולם בשכונת הבוכרים לפני כשלושים שנה ואמורים להופיע בו כל הדמיות שהזכרתי לעיל ופי כמה וכמה מהם, רק שזה חסום לי בכל דרך אפשרית ואין לי אפשרות להסתכל בו, בכל אופן אני מצרף את הקישור לתועלת הזכרון של כל האנשים האלה שחלפו מן העולם כרבי משה הדרשן והרב בצלאל מוכר ספרים ור' רחמים דגן ועוד הרבה שאמורים להיות כאן ואולי גם זכריה וחנוכה
את זכריה וחנוכה לא ראיתי שם.
אבל ישנם שם רבים וטובים כגון שמאי הבשמים הי"ו.
דוד כוהניאן ז''ל, עדין יצחקי ז''ל, רחמים דגן ז''ל, אליהו כהן האופה ז''ל, בקשי הדייג ז''ל, יצחק כרמלי ז''ל, גדניאן ז''ל שהיה מוכר משחקים מחוץ למוסיוף, שלמה הפלאפל ז''ל, רבי מאיר נקי ז''ל, ואפילו לרגע ממש רואים את רבי משה חי שרבאני ז''ל ועוד ועוד.
מרתק ממש.

את זכריה וחנוכה לא ראיתי שם.
אבל ישנם שם רבים וטובים כגון שמאי הבשמים הי"ו.
דוד כוהניאן ז''ל, עדין יצחקי ז''ל, רחמים דגן ז''ל, אליהו כהן האופה ז''ל, בקשי הדייג ז''ל, יצחק כרמלי ז''ל, גדניאן ז''ל שהיה מוכר משחקים מחוץ למוסיוף, שלמה הפלאפל ז''ל, רבי מאיר נקי ז''ל, ואפילו לרגע ממש רואים את רבי משה חי שרבאני ז''ל ועוד ועוד.
מרתק ממש.
אציין שלא עברתי על כל ההסרטה, מחמת אורכה, אלא אחד למעלה ושבע למטה כמצליף.

אם נחזור רגע לדיון...
אני מבין את הצרימה המסוימת שיש לחלק מהציבור מהיחי אדוננו וכו
אבל למעיישה עכשיו לשנות את זה, זה גם לא כ"כ מעשי, וגם יש טעם לפגם- אנשים לא יפרשו את זה נכון והנזק עלול להיות רב מהתועלת.
ולכן לענ"ד שב ואל תעשה עדיף.

חזור
חלק עליון