• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

גדול יהיה המעמד לכבודה של תורה - היו נכונים ליום השלישי!!!!

נראה שאחרי שהרב בן יהוידע (@מוישי ס"ט) שגם הנחה את האירוע.
ככה הבנתי היום - נרדם.
שמישהו יעיר אותו.
א. אם נכונים דבריך (לגבי מוישי ס"ט) למה לא תגלה את "יצחק כהן"???
ב. לא נראה לי שנרדם, שמא בכוונה אינו מעלה?

מה לכהן בבית הקברות?
זה לא בית קברות זה קבר של צדיק.
אבל הרשב"י זה הקבר היחיד שאנו הכהנים עולים. (לא כולם)
אך אני יודע היטב מה דעתו של הגאון הרב בן-ציון מוצפי בענין.
ולגבי ברכת כהנים - שאלה זו שאלתי את מורי ורבי, והוא הורה לא לעשות שם ברכת כהנים אלא בחצר הכהנים בלבד.
כבר זכיתי ושאלתיו שאלה זו כו"כ פעמים.

חולק על מרן ביחוה דעת מפורש שאסר זאת ??????????
ידעתי בני, ידעתי,
אך כל המשפחה שלי ככה נוהגים שנים רבות,
אם כן איך עושים ברכת כהנים בקברו של הרשב"י?
כמאן דאמר, מרן יכתוב ואני אצפצף כי סבא שלי אמר ברוך הוא וברוך שמו בקידוש

לאט לאט נחשפים כאן חברי הפורום ונאמנותם למרן רבנו. אלוול אפשר לשוב בתשובה שלמה עדיין לא מאוחר

ידעתי בני, ידעתי,
מכיר את רבו ומורד בו ?
אך כל המשפחה שלי ככה נוהגים שנים רבות,
לשיטתך אם אימך או סבתך היו מדליקים נרות שבת ואח''כ מברכים גם תמשיך כך לעשות ????????
מזקנים התבונן חכם שלום ראיתי בעני שהיה עומד למעלה בהר ומתפלל וחס ושלום לא היה נכנס
אם כן איך עושים ברכת כהנים בקברו של הרשב"י?
האי גופא קשיא ? נגד ההלכה בוצע בצע....... וכי יש מצוה להתפלל תוך כדי לעבור על ההלכה ברגל גסה לפחות תסתיר זאת שלא ידעו שאתה עושה את זה
אח''כ מה הבריות יאמרו זה התלמידים של מרן שלכם מצפצפים עליו בענף יד בטענה כי כך עושים כולם
חבל 😔😞

מזקנים התבונן חכם שלום ראיתי בעני שהיה עומד למעלה בהר ומתפלל וחס ושלום לא היה נכנס
ומצד שני אשתו ובנותיו מברכות אחר ההדלקה. וא"כ מה מקום לקושיה
אם אימך או סבתך היו מדליקים נרות שבת ואח''כ מברכים גם תמשיך כך לעשות ?

ומצד שני אשתו ובנותיו מברכות אחר ההדלקה. וא"כ מה מקום לקושיה
מה נעשה שאני לא יכול להביא ראיה ממרן זצוק''ל כי הרב לא היה כהן והצרכתי להביא ראיה מחכם שלום כי הוא בא בטענה משפחה שלי אמרתי תביא ראיה מזקניך ויאמרו לך ולא ממשפחתך....... לגבי נרות שבת יש דחייה על חכם שלום ממרן השו''ע שקיבלנו הוראותיו ועוד ועוד - שהם גם זקנים התבונן

מה נעשה שאני לא יכול להביא ראיה ממרן זצוק''ל כי הרב לא היה כהן והצרכתי להביא ראיה מחכם שלום כי הוא בא בטענה משפחה שלי אמרתי תביא ראיה מזקניך ויאמרו לך ולא ממשפחתך....... לגבי נרות שבת יש דחייה על חכם שלום ממרן השו''ע שקיבלנו הוראותיו ועוד ועוד - שהם גם זקנים התבונן
כנראה שחכם שלום נ"ע התבונן בזקניו בכל מילי, גם לענין הדלקת נרות שבת ולא בדעת מרן ז"ל (אם זו דעתו, כי יש המפקפקים בזה) מחמת המנהג.

לעניין ההדלקת נרות שזה של האישה, כבר אמרו רבים מגדו"י שאע"פ שיש לברך לפני ההדלקה כדעת מרן, מ"מ הרי שעיקר ייסוד ההדלקה זה לצורך שלום בית, ואם הרעיה אינה מוכנה בשופ"א לשנות ממנהגה, הרי שיש להניח לה ולא לריב עימה ולהפוך את קערת המצווה על פיה.
ככל הנראה זו הסיבה של חכם שלום

חזור
חלק עליון