• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

לא קיבלנו הוראות מרן השלחן ערוך בהלכות ברכות?!

הרב בנימין לוריא היקר
חבל שאיני יכול להמשיך להתכתב איתך
פשוט, מיותר לי לענות על כל מה ששאלת...
כבר אין לי כח להשיב לך על שאלותיך הנובעות מחוסר הבנה
שבת שלום

ומבורך!
שפע ברכה והצלחה.
(אנחנו לא באמת דנים כעת בכדי להגיע לאיזה חקר אמת (כלומר, אין איזו מטרה ומסקנא שאנחנו מנסים להגיע אליה), אז לענ"ד זה דיון קצת מיותר. באמת כדאי לעצור כאן. יישר כח!)

אתה לא מפסיק לכתוב שטויות!!!
הפוך, אמרתי שסב"ל נגד מרן זה הכלל שקיבלנו, כפי שפסק מרן החיד"א, מרן זצ"ל, ומרן הראשון לציון...
הכלל "לא קיבלנו מראש הוראות מרן השו"ע בהלכות ברכות", ע"ז אמרתי שזה פשוט לא נכון, כי בספר עין יצחק כתב בפירוש שקיבלנו הוראותיו גם בהלכות ברכות, וגם בכלל כמה וכמה טענות שהוכחתי לזה...
והסברתי שמה שהבנת בעלון, זה פשוט טעות בהבנה...
אני באתי רק להסביר את מרן רבי יצחק יוסף, כדי שלא יהיו עוד אנשים שיבינו כמוך דברים לא נכונים!!

לא חלקתי, אל תכתוב שקר...
אני בסך הכל שאלתי והתפלאתי על רבינו יצחק, כי בחזו"ע בכל המקורות לא הצריך תנאי זה, ואדרבה באתי לעשות רצון צדיק (רבינו יצחק) שגילה דעתו הרבה פעמים, שאם יש משהו שחולק על אביו מרן זצ"ל, אזי צריך לעשות כדבריו והרי הוא מבטל דעתו מפני דעתו הגדולה של אביו...
וכמובן לא הגעתי למסקנא זו שלא צריך שיהיו עוד פוסקים, כי את זה צריך לשאול את רבינו יצחק בעצמו, רק שאלתי ותמהתי בדעתו הגדולה והרחבה, ותורה מונחת בקרן זוית, והתורה אינה מונופול, כמו שמאריך בעין יצחק בהקדמה

אז לכתוב שאני חולק על רבינו יצחק יוסף מורינו ורבינו זה פשוט שקר וכזב!!
@רבינו שליט"א, דברי חכמים בנחת נשמעים.

חזור
חלק עליון