• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ספרי הרב אופיר מלכא באוצר החכמה??

אין
הם רוצים חבילה, למה רק למרן יהיה? מה זה שונה? רק למרן מותר לחלוק?!...
אחר אלף המחילות כבוד הרב לשמור ולעשות.
אתה יודע שאני מאוד מעריך אותך ודבריך בהרבה מקומות.
אבל אני מוחה.
הרב מלכה הוא לפחות ת''ח, וגם אם יש ביקורת ענינית על דבריו, אסור לבזותו וללעוג עליו.

כתבתי הם ולא הוא, זה שועלים קטנים המחבלים כרמים...
וכמובן הכל בבדיחותא
כי באמת מצחיק ששואלים כאן שאלה כזאת, ובכסא רחמים לא יכתבו היכן אפשר להשיג ילקוט יוסף, אבל רק כאן יש שאלות מהסוג הזה
[אגב, המרא דארעא דישראל ובפרט באתרא הדין, אמר וכתב כמה פעמים שלא לפתוח את הספרים הנ"ל. ואינני אלא כמצטט]

כי באמת מצחיק ששואלים כאן שאלה כזאת, ובכסא רחמים לא יכתבו היכן אפשר להשיג ילקוט יוסף, אבל רק כאן יש שאלות מהסוג הזה
לא ישאלו כי מסתמא לכולם ישנו ולומדים בו ובודאי שלא על דעת לקנטר שכן באתר שלהם בשאל את הרב מפנים לילקוט יוסף תדיר.

[אגב, המרא דארעא דישראל ובפרט באתרא הדין, אמר וכתב כמה פעמים שלא לפתוח את הספרים הנ"ל. ואינני אלא כמצטט]
לא מובן לי מה הבעיה לפתוח ספרים שמביאים דוגמאות נוספות מהמציאות ומעוררים שאלות אקטואליות? אני שואל בתום וכי במשנ"ב תפארת לא מביאים דעות הפוכות ממרן רבינו? וכי בהלכה ברורה לא חולק כמה פעמים? פותחים כל ספר ולוקחים ממנו את הטוב.

לא מובן לי מה הבעיה לפתוח ספרים שמביאים דוגמאות נוספות מהמציאות ומעוררים שאלות אקטואליות? אני שואל בתום וכי במשנ"ב תפארת לא מביאים דעות הפוכות ממרן רבינו? וכי בהלכה ברורה לא חולק כמה פעמים? פותחים כל ספר ולוקחים ממנו את הטוב.
אני שואל בתום וכי מרן שליט"א אמר כך על ספרים אחרים? לענ"ד הצגת הדברים שם מוציאה את מרן כאילו הוא המיקל היחיד מול כמה גדולי הדור, בעוד שתורתו של מרן הכי מבוססת מכולם מפי סופרים וספרים, אבל הוא קובע הלכה נגדו בלי באמת לשדד עמקים ולחלוק כדרכה של תורה האמיתית [וכן לעתים בהתעלמות מוחלטת מדעת מרן ללא כל סיבה הנראית לעין, כאילו אפילו משל לא היה]. והשאלה איך באמת עושה כך, ועוד בישיבת אור החיים של מר חמיו הגאון החסיד הגדול ביותר של מרן, בלב ונפש, ובשאר מקומות של מרן ושומעי לקחו?
מי אנחנו, אבל מנהיג הדור אומר שזה נובע מארס שיש לו נגד מרן, ושתורתו באה לקעקע את תורת מרן. ושעל כן יש להתרחק ממנו. ומן הסתם יודע על מה מדבר, שוב ושוב ושוב, גם אם זה לא מוצא חן באזני כל מי ומי. וזה תפקידו של מנהיג הדור, להזהיר אותנו שחור ע"ג לבן משפת חלקות שלא כ"כ ברורה לנו, ולומר על ימין שהוא שמאל וכ"ש על שמאל שהוא שמאל.

במחילה מכבודך, לא פשוט ולא ברור.
ואין זו דרך נכונה לומר על גדול ישראל שהוא אמר כך כי... אבל... הוא אמר, והוא יודע מה שאומר. אומר וחוזר ואומר.
ולרוב החריפות לא אצרף מה שיש לי במכתב כתי"ק.
אדרבה, תעלה ותבוא ותגיע ותשאל. ותעדכן.

אתה צוחק?!
כל הדיון הזה הולך סביב הסרטון הזה...!!
אתה עייף כנראה
נראה לי שאתה מתפקע מצחוק, לא צוחק...
איפה אתה רואה כאן שכל הנידון הולך סביב זה? הרי רק הרב @בנימין לוריא הביא את זה בהמשך התגובות... וציין לזה בתור "כאן", לא הביא את הקובץ שיהיה מוצג כפי שאני עשיתי. ומניין לי להיות נביא או חוזה חלומות לדעת שזה זה?...
לכן העלתי. הגם ש"כאן" הקטן שציין, מציין לכך שאני העלתי זאת בעבר... הוא צדיק, כל דבר מביא דבר בשם אומרו. רוצה לזרז את הגאולה בעז"ה ברחמים.
לילה טוב.

לא ישאלו כי מסתמא לכולם ישנו ולומדים בו ובודאי שלא על דעת לקנטר שכן באתר שלהם בשאל את הרב מפנים לילקוט יוסף תדיר.
??
סורי אבל לא מדוייק, אני מנהל את מערכת השו"ת באתר של כסא רחמים ולא מפנים לילקוט יוסף בוודאי שלא תדיר

ואין להאריך ולא באתי להתדיין בעניין כלל וכלל
רק הערה נקודתית
הרחמן הוא יפרוש עלינו סוכת שלומו אמן

אני שואל בתום וכי מרן שליט"א אמר כך על ספרים אחרים? לענ"ד הצגת הדברים שם מוציאה את מרן כאילו הוא המיקל היחיד מול כמה גדולי הדור, בעוד שתורתו של מרן הכי מבוססת מכולם מפי סופרים וספרים, אבל הוא קובע הלכה נגדו בלי באמת לשדד עמקים ולחלוק כדרכה של תורה האמיתית [וכן לעתים בהתעלמות מוחלטת מדעת מרן ללא כל סיבה הנראית לעין, כאילו אפילו משל לא היה]. והשאלה איך באמת עושה כך, ועוד בישיבת אור החיים של מר חמיו הגאון החסיד הגדול ביותר של מרן, בלב ונפש, ובשאר מקומות של מרן ושומעי לקחו?
מי אנחנו, אבל מנהיג הדור אומר שזה נובע מארס שיש לו נגד מרן, ושתורתו באה לקעקע את תורת מרן. ושעל כן יש להתרחק ממנו. ומן הסתם יודע על מה מדבר, שוב ושוב ושוב, גם אם זה לא מוצא חן באזני כל מי ומי. וזה תפקידו של מנהיג הדור, להזהיר אותנו שחור ע"ג לבן משפת חלקות שלא כ"כ ברורה לנו, ולומר על ימין שהוא שמאל וכ"ש על שמאל שהוא שמאל.
אני במקומך הייתי יותר נזהר, נכון שהרשל"צ אמר מה שאמר וזה דעתו, אבל זה לא אומר שאתה יכול לומר את דעתו ולהסבירה מדעתך ועוד לפרסם בראש כל חוצות. ראש השנה עוד כמה ימים, ולא נעים לבוא למשפט עם משא כבד של בזיון ת"ח אמתיים. ולהוי ידוע שבכל דור ודור היה מחלוקת בין חכמים גדולים וזה אינו מוריד מערכם של החכמים. ולהבדיל, תן דעתך שתראה באחד מספרי תלמידי היעב"ץ דברי נאצה נגד הגאון הנורא ר"י אייבישיץ, שכל תורתו [ח"ו] אינה לשמה אלא נובעת מארס וכדו', וכי יש לך אומץ ג"כ לכתוב זאת ברבים ועוד להסביר מהו בדיוק הארס, אין אלו אלא דברי שיגעון. אין לנו להכנס למחלוקת כלל, בשלמא אם אתה תלמיד של הרשל"צ, אז אם רצונך אל תפתח את הספרים ואולי גם תגיד לבניך לא לפתוח, כי כך רבך אמר. אבל לפרסם זאת במודעות רחוב ועוד להוסיף מילים מדילך הרי זה מעשה שטן, שהרי גם אתה יודע שאתה ואני יושבים ועוסקים "בפורום" הוא יושב מזכה את הרבים ויושב על מדין.
והלואי ותשמע.

??
סורי אבל לא מדוייק, אני מנהל את מערכת השו"ת באתר של כסא רחמים ולא מפנים לילקוט יוסף בוודאי שלא תדיר

רק הערה נקודתית
אני ראיתי הרבה פעמים עד שנראה כך אולי שינו כיוון. אבל טוב לדעת שאתה מנהל את זה. תודה.

??

רק הערה נקודתית
מחיפוש קצר באתר כס"ר, של המילים "ילקוט יוסף" עלו 266 תוצאות (25 שאלות בעמוד כפול 10 + 11 תשובות בדף ה11) מתוך קרוב ל18 אלף שאלות. כך שודאי מזכירים וודאי שלא תדיר.
ולא חיפשתי ילקו"י בר"ת, ויתכן שהחיפוש שם לא מדוייק.

??

רק הערה נקודתית
מן הסתם ישתדלו להזכירו כמה שפחות, כי הרי...
וכמו שהוציאו מהדורה חדשה של המשנ"ב שלהם והשמיטו את כל המקומות שהזכירו הלכות משמו, חוץ מהמקומות שהשיגו עליו. כדרכם הנלוזה, וה' הטוב יחזירם בתשובה שלימה, ויכפר בעדם.

??

רק הערה נקודתית
מה זה סורי?

אני במקומך הייתי יותר נזהר, נכון שהרשל"צ אמר מה שאמר וזה דעתו, אבל זה לא אומר שאתה יכול לומר את דעתו ולהסבירה מדעתך ועוד לפרסם בראש כל חוצות.
שאלו על דעת מרן שליט"א, ונכון שכתבתי את הנראה "לענ"ד", אבל בסרטון שפרסמו אח"כ לעיל, מרן שליט"א מסביר את דעתו כמו שכתבתי, כמעט מילה במילה. וברוך שזכיתי לכוון.
אבל לפרסם זאת במודעות רחוב ועוד להוסיף מילים מדילך הרי זה מעשה שטן
איזה מודעות רחוב? שכחת איפה אתה נמצא?! להזכירך, בפורום מורשת מרן!!!
מהיום תדע שכאן מפרסמים את דעת מרן שליט"א בגאון!
וחוץ מזה, הלא ידעת אם לא שמעת שגדול הדור מדבר על כך שוב ושוב בשיעור הגדול בתבל, ולא רק בחדרי חדרים.
וכי יש בעיה לפרסם את דעת מרן הראשון לציון והרב הראשי לישראל בעל הילקוט יוסף שליט"א במודעות רחוב ברחבי הארץ?! ב"ה ע"פ הוראתו מפרסמים את הדברים בכל שבת בכל בית כנסת ובית מדרש.
את מי אתה מנסה להשתיק?! הרי זה מעשה שטן...
ומה לך נבהל, תצביע על מילים בעייתיות בעיניך שכתבתי מדעתי.
וכי יש לך אומץ ג"כ לכתוב זאת ברבים ועוד להסביר מהו בדיוק הארס, אין אלו אלא דברי שיגעון.
לא הסברתי מה בדיוק הארס, מרן שליט"א הסביר בדיוק במכתב לאדם פרטי, וכמובן שלא אפרסם זאת.

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון