• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

דגים בחלב לילדים במעון - מקור לדין

ברצוני להוסיף שכל השרשור
הרב יצחק יוסף אמר בפירוש שגם אם הגיע לביתו אסור לאכול ויחפש אשכנזי לתת לו. בוודאות. אם אתה לא רוצה להאמין זכותך.
למה אתה מתחמק מכל מה שכתבתי
תודה על האמת שטעית בכמה דברים
אני לא אוהב שבורחים מהאמת!!!!!!!!
כתבת שרבי יצחק אסר גם בדיעבד, זה טעות !!! כי בספרו מפורש מתיר
כתבת שבמכתב אסר פיצה עם טונה גם בדיעבד, זה טעות !!! כי במכתב מדבר רק כשבא לחנות
ועוד...
למה אתה לא מפרסם כאן שטעית
אתה לא צריך להתבייש
אדרבה אם תראה שאתה חותר לאמת, זה רק יכבד אותך יותר

לרבנים אחד על השני תניח את
לא!!!!
כדי להעמיד את ההלכה על תילה צריך לתקוף!!!!
לא עושים חשבונות כאלה, בפרט שטעה ומטעה בכמה וכמה דברים
"עבד ה" טועה על ימין ועל שמאל ומטעה את החברים כאן ואומרים דברים בשם רבינו יצחק שאינם נכונים כלל ועיקר
אני כותב בלי שום נגיעות
אני לא מכיר אותו בכלל
ומזל שאני נמצא כאן כדי לתקן את המעוות
לשון התקיפה אבל לא לכולנו שאנו שויםובין דם לחברו זה אש ואש לא משחקים

צריך היתר מרב אם מותר לנקוט בלשון כזו ברבים
ומתי שתגיע לקרסולי הרב עובדיה ובנו תדבר בתקיפות כמוהם

אני כתבתי כדי שלא להיתפס בגמ' גיטין שלא מיחו

ברצוני להוסיף שכל השרשור

למה אתה מתחמק מכל מה שכתבתי
תודה על האמת שטעית בכמה דברים
אני לא אוהב שבורחים מהאמת!!!!!!!!
כתבת שרבי יצחק אסר גם בדיעבד, זה טעות !!! כי בספרו מפורש מתיר
כתבת שבמכתב אסר פיצה עם טונה גם בדיעבד, זה טעות !!! כי במכתב מדבר רק כשבא לחנות
ועוד...
למה אתה לא מפרסם כאן שטעית
אתה לא צריך להתבייש
אדרבה אם תראה שאתה חותר לאמת, זה רק יכבד אותך יותר
אני לא הולך להמשיך בדיון המשפיל הזה. כשאני טועה אני יודע להודות

אולי מה שהרב יצחק אמר לתת לאשכנזי זה דרך עצה טובה כיהוא לא יחלוק להדיא על אביו בחוד עת
הוא סיפר מעשה עם איזה רב עיר שסיפר למרן שליטא שהגיע לו לבית פיצה עם דגים והוא אכל ומרן אמר לו שאסור לאכול את זה אפילו בדיעבד ושאם לא רוצה לזרוק את זה יחפש אשכנזי לתת לו את שה

אני גמרתי עם הדיון. "וכבוד "רבינו" אני חושב שכדאי לך לפשפש במעשיך על כל האשמות שהבאת היום. השם ישמור אתכם. מי שרוצה להאמין שיאמין ומי שלא אז לא. אבל אני לא היחיד ששמעתי את זה ביום שני האחרון

הרב הורה לאותו רב עיר שיחמיר אך הוראה לרבים זה כך שמותר כמו שכתב להדיא ואין מה לחשוש לשמועות וגם שנכונות העיקר כמו שכתב ואם הרב יצחק היה אומר שחזר בו ניחא אך לא אמר כן ורק סיפר כמה זה חמור אך לא מעיקר הדין

מי ששמע יכול לומר שהוא שמע ולהביע דעתו על הסברי

מי שרוצה להאמין שיאמין ומי שלא אז לא. אבל אני לא היחיד ששמעתי את זה ביום שני האחרון
אתה שוב ושוב מתייחס לעצם העניין אם הגיע אליו לבית פיצה עם טונה
וע"ז יכול להיות שאתה צודק
אני דיברתי איתך על שאר הדברים שלא הבנת את מרן נכון
ועליהם (תעיין לעיל) עד כה לא התייחס ולא הגבת

הרב הורה לאותו רב עיר שיחמיר אך הוראה לרבים זה כך שמותר כמו שכתב להדיא ואין מה לחשוש לשמועות וגם שנכונות העיקר כמו שכתב ואם הרב יצחק היה אומר שחזר בו ניחא אך לא אמר כן ורק סיפר כמה זה חמור אך לא מעיקר הדין

מי ששמע יכול לומר שהוא שמע ולהביע דעתו על הסברי
הוא הורה שזה אסור גם בדיעבד.

מרן אמר שאביו לא התכוון שפיצה עם טונה אלא דיבר על ביטול. אם אתם לא מאמינים אז שמישהו שקרוב למרן ישאל אותו או שמישהו ישלח למרן מכתב.
אבל בעלון אור יצחק שהבאתי לעיל הוא כותב שאף גדול שמיקל יש לו לסמוך על החיד''א וכו' ובודאי שאין הבדל בין פיצה עם טונה לצורה אחרת
ולכן גם מסתבר שאין לחלק בנידון זה

הוא הורה שזה אסור גם בדיעבד.
עבד ה' היקר, הוא לא הורה שזה אסור גם בדיעבד, אלא הורה שמי שהזמין פיצה והגיע לו עם טונה, זה לא נחשב דיעבד. וחילק בין זה לבין ההליכות עולם.
גם אני דיברתי אתו על זה השבוע באורך.

העיקר לא לפגוע אחד בשני ודרכיה דרכי נועם

ואין כל אחד יכול לעשות הלבנה ברבים לצורך איזה שיהיה כל עוד הוא לא בר סמכא כמו הראשון לציון

איני מסכים לזה כלל ועיקר!!!
הפורום הזה הוא בית מדרש לכל דבר וענין
וכמו שבבית מדרש יש ריתחא דאורייתא וצועקים אחד על השני, כי זה צורת ליבון הדברים
כך גם בפורום, כשיש צורך בדבר... ובפרט כמהפכים דעת הראשון לציון ותולים בו דברים שלא אמר מעולם, צריך לעמוד בעוד ותעצומות
אני יכול לומר בפה מלא שאין לי שום דבר נגד הרב עבד ה', ואני אוהב אותו ומעריכו למרות שאיני מכירו, וכל הנ"ל לא השפיע עלי בכי הוא זה, וגם אם זה השפיע עליו זה לטובתו...
אם הרב מורשת מרן רוצה למחוק כדי שהדברים לא ישארו לימים רבים, יכול לעשות זאת בהקדם...

חזור
חלק עליון