• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

סקר חובה האם הינך לובש פתיל תכלת

האם הינך לובש פתיל תכלת

• אני מתנגד ולא לובש

קולות: 15 20.3%
  • איני מתנגד אך לא לובש כי גדו''י לא לבשו

קולות: 45 60.8%
  • אני לובש בצינעא בטלית קטן

קולות: 6 8.1%
  • אני לובש בפהרסיא בין בטלית קטן ובין טלית גדול

קולות: 8 10.8%

• סה"כ בוחרים
    74
אוקי זה בטוח וכל גדו''י יושבים ובטלים עשה ובראשם מרן מלכא זצוק''ל
מדוע אינו מוסכם?
מרן הראשל"צ פסק אותו בשו"ת הראשל"צ

אני מנסה להבין רגע משהו, באופן כללי לגבי הפורום שלנו.
'פורום' הוא מקום להחלפת דעות.
כל שאלה שהובא לה ציטוט מחכם עובדיה או מרבי יצחק נסתיימה הרשות לדון בה?
אז למה נקרא שמו 'פורום'?
אני רק שאלה.

אז למה נקרא שמו 'פורום'?
אני רק שאלה.
א. כתוב באחד המקומות שמטרת הפורום לדון בתורת רבינו מרן הרב עובדיה ובנו הראשל"צ ר' יצחק יוסף
ב. התכוונתי לשאול מדוע אינו מוסכם וציינתי בדרך אגב שהרב יצחק הסכים לזה

א. כתוב באחד המקומות שמטרת הפורום לדון בתורת רבינו מרן הרב עובדיה ובנו הראשל"צ ר' יצחק יוסף

'לדון בתורתם' זה בהחלט כולל גם הבאת דעות אחירות, והשוואתם לדבריהם, ודיון האם הם צודקים, או שלפום ריהטא הדעה האחרת מסתברת יותר.
זה מה שהופך את הפורום לפורה יותר, ולכזה שהכניסה אליו בעלת משמעות.

ובנו הראשל"צ ר' יצחק יוסף
אני לא ראיתי בינתיים סעיף בתקנון שמגדיר את הפורום כ'מקום לדון בדברי מרן הראש"ל'. הפורום קרוי על שמו של מרן זצ"ל, ובתורת ממילא גם בדעת בנו מרן הגאון שליט"א שלא זז מדבריו ימין ושמאל. אבל לא שמעתי בלתי היום שהפורום מוגדר לדיון בדעת הראש"ל [= לאפוקי שאר תלמידי מרן זי"ע].

מועתק מהתקנון:
פורום מורשת מרן הוקם ע"י המרכז למורשת מרן - להבין ולהשכיל, כדי לתת במה לדיונים ומשא ומתן בתורתו של מרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ותלמידיו ומעתיקי שמועותיו, ובראשם הראש"ל והרה"ר לישראל רבינו יצחק יוסף שליט"א. בנוסף, מטרת הפורום לדון בשאר עניינים תורניים והמסתעף מהם, הכל לאורו ורוחו של מרן רשכבה"ג זיע"א, להיות בית לתלמידיו ההולכים על פיו.

במה לדיונים ומשא ומתן בתורתו של מרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ותלמידיו ומעתיקי שמועותיו, ובראשם הראש"ל והרה"ר לישראל רבינו יצחק יוסף שליט"א. בנוסף, מטרת הפורום לדון בשאר עניינים תורניים והמסתעף מהם, הכל לאורו ורוחו של מרן רשכבה"ג זיע"א, להיות בית לתלמידיו ההולכים על פיו.

גם שם ישנה אמירה כללית ביותר, ומביא כן בשם החזו"א ז''ל, וא"כ אינו ענין לאק"ק, שלא נתפרסם בזמן חזו"א.
כבר כתבתי לעיל, שהטענות היו כיון שבמדרש מבואר שהתכלת נגנז, וזה שייך לכל תכלת שבעולם.
ואם מרן הגרח"ק זיע"א העתיק את דברי החזו"א בקונטרס בנושא האק"ק, כנראה דברי החזו"א שייכים לשם.

אז למה נקרא שמו 'פורום'?
אני רק שאלה.
אל תשכח שאתה בפורום מורשת מרן הרב עובדיה, לא במורשת ה"חכם"!!!

כתבת חכם עובדיה.
אתה כנראה בן ישיבה [קטנה?], ונולדת לדור שלא יודע כמה הערצה מונחת בצמד המילים 'חכם עובדיה'.
אם ה'מרן' חשוב לך וזה מה שעושה לך את זה - יהי לך אשר לך.

נערך לאחרונה:
אתה כנראה בחור בישיבה קטנה, ונולדת לדור שלא יודע כמה הערצה מונחת בצמד המילים 'חכם עובדיה'.
אמת בדבריך
רק נהגו לכנות את הרב עובדיה בתואר מרן

כתבת חכם עובדיה.
אתה כנראה בחור בישיבה קטנה, ונולדת לדור שלא יודע כמה הערצה מונחת בצמד המילים 'חכם עובדיה'.
אמת בדבריך
רק נהגו לכנות את הרב עובדיה בתואר מרן
הזקן שבחבורה, ר' @יצחק משען, אולי תסביר להם?

הזקן שבחבורה, ר' @יצחק משען, אולי תסביר להם?
זו הפעם הראשונה ומסתמא גם האחרונה שאני נכנס לשרשור הזה, גם קימחא טחינא וגם דעתי ידועה על הסקרים, כך שאין לי ענין לנסות אפי' לראות על מה הדיון שאני נדרש להביע בו דעתי.

זו הפעם הראשונה ומסתמא גם האחרונה שאני נכנס לשרשור הזה, גם קימחא טחינא וגם דעתי ידועה על הסקרים, כך שאין לי ענין לנסות אפי' לראות על מה הדיון שאני נדרש להביע בו דעתי.
יש כאן נושא צדדי שלא קשור בכלל לתכלת.
יש כאן הודעה שממנה השתמע שלכנות את גאון עוזנו 'חכם עובדיה' זה פחות מאשר להיצמד כל היום לתואר 'מרן'.
ועל זה כתבתי, שכנראה כותב ההודעה צעיר לימים, וכו', כפי שתוכל לראות בעצמך בקלות.
דעתך?

חזור
חלק עליון